• SZPITAL BEZ BÓLU | U nas urodzisz po ludzku

Leczenie TTTS – to ma sens!

Napisane przez filip w . Wysłane w News, Uncategorized

Bracia w domu!W marcu 2011 roku po raz pierwszy na Mazowszu przeprowadzono w naszej Klinice zabieg wewnątrzmacicznego leczenia zespołu przetoczenia pomiędzy bliźniętami. Jest to niezwykle groźna choroba, która nieleczona zazwyczaj prowadzi do śmierci obojga dzieci jeszcze przed narodzinami. Przeprowadzony wewnątrzmaciczny zabieg operacyjny polegał na laserowym zamknięciu nieprawidłowych połączeń naczyniowych w łożysku. W 2014 roku poszerzyliśmy gamę oferowanych zabiegów o wewnątrzmaciczne leczenie przepukliny przeponowej płodu. Jako jedyni w Polsce wykonujemy FETO (wewnątrzmaciczną okluzję tchawicy), zabieg polegający na założeniu do tchawicy płodu specjalnego balonika, który umożliwia rozwój jego płuc i w konsekwencji zmniejsza ryzyko zgonu noworodka.

Wszelkie operacje prowadzone wewnątrz ciężarnej macicy są bardzo niebezpieczne i pomimo ogromnego doświadczenia wykonujących je lekarzy i zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu nie zawsze zakończone są sukcesem. Tym bardziej cieszy nas relacja jaką niedawno otrzymaliśmy od pacjentki, która jako pierwsza poddała się terapii syndromu TTTS w Klinice przy Starynkiewicza. List od Pani Agnieszki uświadamił nam, że nawet bardzo trudne sytuacje mogą zakończyć się szczęśliwie i jeszcze bardziej zmotywował nas do troski o zdrowie kobiet i ich nienarodzonych dzieci. Zapraszamy do lektury i dzielenia się z nami Państwa przeżyciami!

 

„Na początku nie było lekko – bez operacji w trakcie ciąży, zerowe szanse na przeżycie; po operacji szanse na to, że przeżyją wzrosły ale tylko do 30%;

operacja udana – chłopacy żyją, ale nie jest pewne, czy zdrowi, bo są liczne powikłania;

ok, są zdrowi, ale na pewno urodzą się przed czasem;

urodzili się dużo przed czasem..

teraz Iwo i Tymek skonczyli rok i można odtrąbić sukces i odetchnac z ulga;

Serce rośnie!

Napisane przez filip w . Wysłane w Uncategorized

W latach 80′ zespół „Dżem” przekonywał nas, że w życiu piękne są tylko chwile…

Dzięki pięknym listom od naszych pacjentek i ich rodzin dziś jesteśmy przekonani że poród w Klinice na Starynkiewicza może należeć do najpiękniejszych!

 

Po kliknięciu w obrazek możecie przekonać się sami – takie słowa to dla nas najlepsza nagroda.

 

 

Serce rośnie!

 

 

 

 

 

Niekorzytsne zakończenie ciąży

Napisane przez filip w . Wysłane w Uncategorized

Zawsze bardzo się staramy. Nie zawsze udaje się za pierwszym razem. Niestety, z różnych przyczyn niekróre ciąże kończą się zbyt wcześnie aby współczesna medycyna mogła choćby starać się uratować dziecko. Takie sytuacje wymagają szczególnego wsparcia ze strony lekarzy i położnych. 28 września przedstawiciele Kliniki brali udział w konferencji poświęconej trudnym momentom po stracie ciąży. Zależy nam, aby być gotowym nieść pomoc i ukojenie także w tych trudnych sytuacjach.

Wszystkie kobiety, które dotknęło to smutne doświadczenie, a także ich rodziny i bliskich zachęcamy do zapoznania się z biuletynem przygotowanym przez zespół ekspercki powołany przez Wojewodę Mazowieckiego, Pana Jacka Kozłowskiego. W jego skład tworzyli specjaliści z zakresu położnictwa i ginekologii, ksiądz-kapelan Szpitala im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie i psycholog kliniczny.

Informacje dla pacjentki

Pamiętajcie, że w naszej Klinice zawsze znajdziecie u nas wsparcie i zrozumienie! Nie zależnie od sytuacji – wczesnego poronienia, ciężkiej wady genetycznej płodu czy późnej straty ciąży jesteśmy gotowi Wam pomóc. W trudnych przypadkach, każdego dnia macie do dyspozycji dwie panie psycholog – dr n. med. Monikę Whiteman i mgr Paulinę Gdańską oraz możliwość spotkania z naszym księdzem-kapelanem.

Teraz, po wprowadzeniu nowych rekomendacji mamy nadzieję jeszcze lepiej pomagać naszym pacjentkom w dobrych i trudnych chwilach. Oby więcej było tych dobrych!

Nad wprowadzeniem rekomendacji w UCZKiN czuwa Pani Docent Bronisława Pietrzak, Konsultant Wojewódzka ds. Położnictwa i Ginekologii – jedna z autorek tego dokumentu.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.